Masturbatoret tek meshkujt

Share this post

Masturbatoret tek meshkujt

• A përdorin meshkujt lodra seksuale? Po, dhe ja pse.
Çfarë ju vjen në mendje kur dëgjoni për burrat që përdorin lodra seksi?
A keni imagjinuar një fener jo shumë të matur të fshehur në dollap për të shmangur një zbulim të turpshëm? Nëse është kështu, ju ende mund të mendoni se ideja e burrave që përdorin lodra seksi është një temë tabu. Por nuk duhet të jetë.
Ekziston një shumëllojshmëri e njohur gjerësisht e lodrave seksuale të grave, por ka shumë opsione të disponueshme për burrat për të cilat thjesht nuk flitet.

• A përdorin meshkujt lodra seksuale?
Po, meshkujt përdorin lodra seksi. Ndërsa shumë meshkuj kanë turp nga ideja e përdorimit të lodrave seksuale, rreth 45% e meshkujve të rritur i përdorin ato vetëm ose me partnerin. Kjo statistikë mund t’ju duket tronditëse, por në realitet, duhet të jetë më e lartë; meshkujt që përdorin lodra seksi duhet të inkurajohen.
• Përfitimet e burrave që përdorin lodra seksuale
Përveç argëtimit dhe ndjenjës së mirë, lodrat e seksit në fakt kanë shumë përfitime për ju dhe partnerin tuaj! Pra, përpara se të hidhni poshtë idenë, hidhini një sy se si një lodër seksuale mashkullore mund të përmirësojë jetën dhe marrëdhënien tuaj.

1. Përmirësimi i shëndetit fizik
Masturbimi është i mirë për shëndetin tuaj dhe lodrat e seksit vetëm sa mund ta përmirësojnë masturbimin. Ndërsa nuk ka asgjë të keqe me përdorimin e dorës, mund të bëhet e mërzitshme. Lodrat e seksit do ta bëjnë masturbimin më të këndshëm dhe do t’ju japin orgazma më të mira, të cilat në fakt mund të përmirësojnë shëndetin tuaj fizik.
Një nga përfitimet më domethënëse të masturbimit që njerëzit nuk e dinë është se ai mund të zvogëlojë rrezikun për kancer të prostatës. Masturbimi gjithashtu mund të rrisë sistemin tuaj imunitar, të përmirësojë shëndetin tuaj mendor dhe të përmirësojë shëndetin tuaj kardiovaskular.

2. Përmirësimi i shëndetit seksual
Masturbimi me lodra seksi gjithashtu mund të përmirësojë shëndetin tuaj seksual. Lodrat e seksit mund t’ju ndihmojnë të eksploroni se çfarë ndjehet mirë në trupin tuaj dhe të ndërtoni besimin tuaj përpara se të provoni ndonjë gjë me një partner që mund të mos jeni gati.
Lodrat e seksit për meshkuj përdoren gjithashtu për njerëzit që duan të përmirësojnë performancën e tyre seksuale. Për njerëzit që luftojnë me ejakulimin e eksituar ose të parakohshëm, ka lodra të caktuara për burrat që mund të mbajnë një ereksion të vështirë ose edhe ta vonojnë derdhjen.

3. Argëtim për Çiftet
Lodrat e seksit mund të shijojnë dhomën e gjumit për këdo sepse sjellin edhe më shumë kënaqësi për të dyja palët, në pozicione të ndryshme seksi, gjatë marrëdhënieve.
Përdorimi i lodrave me një partner mund të jetë veçanërisht intim nëse jeni duke eksploruar mënyra të reja për të përjetuar kënaqësi. Le Wand është një kompani që ka shumë lodra seksi që çiftet t’i përdorin së bashku.

4. Shkoni në distance
Lodrat e seksit janë një mënyrë emocionuese për çiftet që të lidhen ngushtë kur janë në një lidhje në distancë. Ndërsa mund të përdorni çdo lodër seksi gjatë seksit me telefon, ka edhe lodra të teknologjisë së lartë të quajtur teledildonics që mund t’i kontrolloni në çdo distancë.

• Llojet e lodrave seksuale:

1. Mëngë masturbimi – Një mëngë masturbimi është çdo lodër që imiton një vaginë, gojë ose anus për të vendosur penisin tuaj. Fleshlights, vagina xhepi, dhe strokers janë të gjitha shembuj të mëngëve masturbatori meshkuj. Mëngët e masturbimit janë krijuar për lojëra solo, por sigurisht që janë më të këndshme se dora juaj.

2. Unaza e penisit – Një unazë penisi është një unazë është një aksesor pa duar që zakonisht shkon rreth bazës së penisit dhe kufizon rrjedhjen e gjakut për të vonuar ejakulimin. Unazat e penisit janë gjithashtu të njohura për rritjen e ereksionit dhe rritjen e ndjesive. Njerëzit që kanë mosfunksionim erektil shpesh përdorin unazat e penisit për të qenë në gjendje të performojnë normalisht gjatë marrëdhënies seksuale. Disa unaza penisi dridhen dhe këto janë argëtuese si për lojën e vetme ashtu edhe për lojën e partnerit. Nëse keni një partnere femër, unazat vibruese të penisit mund të stimulojnë klitorin e partnerit tuaj gjatë marrëdhënies seksuale. Ata gjithashtu mund të punojnë si vibratorë edhe nëse nuk janë të mbështjellë rreth penisit.

3. Pluget e prapanicës – Pluget e prapanicës janë lodra seksi anal që mund të përdoren nga kushdo për të mbyllur anusin. Pluget e prapanicës vijnë në një larmi formash dhe madhësish bazuar në preferencë, dhe disa madje dridhen për kënaqësi shtesë. Këto lodra qëndrojnë në vend gjatë seksit depërtues dhe bëjnë presion pranë pikës g si për burrat ashtu edhe për gratë.
SKU: 670000031557, 670000031551, 670000031506, 210105.

4. Stimulues i prostates – Një stimulues i prostatës ose masazhues i prostatës është një shkop që është krijuar për të arritur dhe stimuluar gjëndrën e prostatës. Disa masazhues dridhen dhe pulsojnë gjithashtu. Një masazh i prostatës jo vetëm që mund t’ju japë orgazma marramendëse, por gjithashtu mund të sjellë përfitime të shumta shëndetësore.
Stimuluesit e prostatës mund të jenë frikësues për ata me penis që nuk e kanë provuar lojën me prapanicë. Megjithatë, me një mendje të hapur, burrat që përdorin lodra seksi mund të përmirësojnë në mënyrë dramatike jetën e tyre seksuale me këto lodra, përndryshe, kompanitë e lodrave seksuale nuk do të shisnin kaq shumë prej tyre.

5. Zgjerues i penisit – Zgjatësi i penisit, ose mëngët e penisit, është në thelb vetëm një mbulesë mbi penisin që do të rrisë gjatësinë dhe perimetrin e tij, pothuajse si një dildo e veshur.
Këto lodra mund të përdoren për t’i dhënë partnerit tuaj një përvojë më të këndshme, si dhe për t’ju ndihmuar të qëndroni më gjatë gjatë marrëdhënies seksuale. Disa mëngë të penisit kanë shtuar tekstura ose mund të dridhen për më shumë argëtim.

• Për burrat që përdorin lodra seksi ose që duan ti perdorin:
Shpresojmë, ky artikull ju ndihmoi të kuptoni pse ka burra që përdorin lodra seksi dhe se nuk ka asgjë për t’u turpëruar. Ndoshta ju kemi bindur që të provoni të përdorni një të tillë, në fund të fundit, ka kaq shumë opsione pa marrë parasysh seksualitetin apo përvojën tuaj.
Nëse po përdorni lodra seksi për të ndihmuar në zgjidhjen e mosfunksionimit seksual mes jush dhe partnerit tuaj, kjo është një mënyrë e shkëlqyer për të filluar dhe shpresojmë që të funksionojë për ju. Megjithatë, nëse jeni ende në vështirësi, caktoni një konsultë me ne për të parë nëse ndonjë nga shërbimet tona mund të ndihmojë që jeta juaj seksuale të kthehet në normalitet.


Sapo e keni shtuar këtë produkt në shportë:

Listë Pritje Ne do t'ju njoftojmë kur produkti të jete në gjendje. Ju lutemi lini adresën tuaj të emailit më poshtë.