Zbulohet lodra e seksit 2000 vjecare qe perdornin mbreterit kineze

Zbulohet lodra e seksit 2000 vjecare qe perdornin mbreterit kineze

Fotografi të rralla janë lëshuar online, që shfaqin lodrat e lashta të seksit të cilat dikur i përkisnin mbretërve kinezë dhe aristokratëve.Dy pajisjet e kënaqësisë, të bëra nga bronzi, janë më të vjetra se 2,000 vjet dhe datojnë që nga koha e Dinastisë Han të Kinës.Ato u zbuluan në Provincën Jiangsu afër Shangait brenda disa varrezave të lashta që u përkasin të pasurve dhe të fuqishmëve, transmeton Gazeta Express.

Njëri nga artefaktet, që ka një unazë metali të ngjitur në të, u zbulua në qytetin Yizheng në perëndim të Jiangsu.

1Komentet

  • Avatar
   earlv
   Apr 19, 2017

   Ahhahahahahah jo mo sdinin ateher ..dhe hekur e kishin

Lini nje koment

*
**Nuk publikohet
*Adresa e website te filloj me http://
*
Product successfully added to the product comparison!